Anneler Günü Ne Zaman Kutlanır ?

Anneler Günü Ne Zaman ?

Anneler günü ne zaman kutlanır?


Anneler günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan özel bir gündür. Annelerimizi mutlu etmek için çırpınırız adeta. Ancak bunu yaparken annesiz kişileri hatırlamamız da önemlidir. Bu nedenle özel günleri her yerde duyurmak yerine usulca kutlamalıyız. Hem yakınlarımızı mutlu etmeli ve değerlerini bildirmeli hem de başkalarının yaralarını açmamalıyız.


Anneler günü 2022 yılında ne zaman kutlanacak?

Anneler günü ne zaman


Anneler günü ne zaman merak mı ediyorsun? Her yıl mayıs ayının 2. Pazar günü kutlanan bu özel gün 2022 yılında 8 Mayıs’da kutlanacak. Bu nedenle erkenden hediye düşünmeye başlamalıyız. Bir güzel cümle ile onları mutlu etmek oldukça kolaydır. Çünkü bizleri herkesten çok severler. Elbette biz de onları! Ancak bu yetmez. Hayattayken kıymetlerini bilmeli ve onlara da bunu hissettirmemiz gerekir. Bunu yapmak için de küçük bir kişisel hediye gerekir.


Annenize hediye alma konusunda zorluk çekiyorsanız, sizlere destek olmak isteriz. İşte sizlere 2022 yılı anneler günü hediye tavsiyeleri;

  • Çiçek
  • Takı
  • Mutfak eşyası
  • Şal
  • Çanta

Hangi hediyeyi alırsanız alın buna eşlik etmesi için mutlaka çiçek almanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz sadece çiçek de alabilirsiniz. Önemli olan çiçek almak ve annelerimizi mutlu etmektir. Her hediye ruha hitap etmez. İnce ayrıntılı ve manevi değeri yüksek olan bir hediye için çiçek yeterlidir. Üstelik fiyat olarak bütçenize uygun olan bir tane seçmek oldukça kolay.

En güzel anneler günü hediyesi

En güzel anneler günü hediyesi daha önce de belirttiğimiz gibi çiçeklerdir. Annelerimize bir buket çiçek hediye ederek onlarca mesaj iletebiliriz. Bunlar arasında sevgi, merhamet, özlem, masumiyet ve asillik yer alır. Ayrıca Seni seviyorum ve iyi ki varsın gibi düşünceleri de kolayca iletebiliriz. Üstelik bunu sadece bir çiçek ile yapabiliriz. İşte sizler için çiçek önerileri;

  • Buket çiçek
  • Saksıda çiçek
  • Teraryum

Buket çiçek her annenin sevdiği hediyedir. Buket çiçek içerisine annenizin sevdiği renkte ve türde olan çiçekleri ekleyerek onları mutlu etmek mümkündür. Saksıda çiçek ise, uzun ömürlü bir hediyedir. Annelerimizin dekor, arkadaş ve çok daha fazlası olarak görecekleri çiçek çeşitlerini onlara hediye olarak verebiliriz. Özellikle orkide çiçekleri ile çok mutlu olurlar.

Orkidelerin anlamı zariflik ve masumiyettir. Bulunduğu ortama şıklık katan renkli ve sevimli canlılardır. Onlara ne kadar iyi bakarsak onlar da bizi o kadar ödüllendirirler. Bu ödüllendirme çiçeklerinin çoğalması, daha uzun süre açması ve çiçeğin ömrünün uzun olmasıdır. Bir çiçeği ne kadar iyi bakarsanız o kadar süre yaşar. Bu nedenle ömürleri sizin bakmanız ile doğrudan orantılıdır.

Teraryum ise, son zamanların en moda ve gösterişli hediyeleridir. Üstelik hem çiçek içerirler hem de kişisel hediyelerdir. Bazı teraryumlar bulundukları ortam şıklık ve gösteriş katarken bazıları neşe ve sevimlilik eklerler. Sonuç itibari ile hangisini seçersek seçelim en güzel hediyeyi almış olacağız.

Alışverişinizi hani kanaldan yapacağınız hakkında pek bilginiz yoksa size; İstanbul Sarıyer ve çevresinde online çiçekçilik hizmeti veren bir firma önerebiliriz. Sarıyer çiçekçi ile en kaliteli anneler günü hediyelerini birkaç tık ile satın almanız mümkün!

Değerlendirme

One thought on “Anneler Günü Ne Zaman Kutlanır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir