Çocuklar İçin Boyama Sayfaları

Boyama Sayfaları

Bugün yazımızda sizlere boyama sayfaları hakkında araştırmalarımı anlatacağım. Çok az bir zaman sonra bir yeğenim olacak ve ailemize kardeşlerimden sonra ilk defa bir bebek gelecek yıllar sonra. Hâl böyle olunca ve özellikle de bir kız çocuğu aramıza katılacak olacağı için dayı sıfatıyla araştırmalara başladım.

Çocukların gelişimlerinde en çok boyama sayfalarıyla ilgilendiklerini ve de renkleri, sayıları ve hayvanları tanıyabilmesi açısından zeka gelişimine katkı sağladığını öğrendim. Zihin ve beden üzerindeki katkıları araştırmalar sonucundan kanıtlanmış olduğu için açıkçası kendim de ikna oldum boyama sayfaları ile çocukların zeka gelişimlerinin artacağına.

Muhtemelen şuan araştırıp bulduğum boyama sayfaları kitaplarını ve pdflerini okul öncesi çağda kullanılmak üzere 1-2 sene sonra yeğenime vereceğim. Şuan indirmiş olduğum pdfleri ilerleyen zamanda yazıcıdan çıkartarak kitap haline getireceğim ve belirttiğim üzere daha sonra yeğenimin kullanması için hazır tutacağım.

Bu konuda araştırma yaparken erkek çocuklarını en çok ilgilendireceğini düşündüğüm boyama sayfaları araba konulu materyaller edindim olur da ilerde bir erkek yeğenim olursa onun için kullanmak üzere arşivledim.

Dediğim gibi kız çocuğu beklediğimiz için kızlar için en çok kullanılan materyalleri topladım ve içlerinde gerçekten eğleneceğini düşündüğüm yüzlerce sayfa buldum. İşin garibi ben bile indirdiklerimin birer kopyasını oluşturup evde boyayarak eğlenmeyi düşünüyorum.

Yapmış olduğum bu kısa araştırma ile çocukların okul öncesi zeka gelişimlerine çok fazla katkı sağladığını öğrenmem ile kendimce çocuk gelişiminde bu tarz kullanılabilecek oyunların, uygulamaların daha fazla üretilmesi ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu yazımı sizlere sunarken faydalandığım makaleler ve kaynaklar hakkında gerekli bilgilere tuylas linkinden ulaşabilirsiniz. Makalede çocuk gelişimi ve psikolojisinde boyama yapmanın faydalarına değinilmiş ve okul öncesini boyama sayfalarının katkısı ile okula hazırlıklı olmalarından bahsedilmiş çok güzel bir içerik mevcut. Çocukların daha yaratıcı gelişmesini sağlayan basit bir aktivite olarak düşünebilirsiniz boyama kitap ve sayfalarını bu nedenle mutlaka çocuklarınızın zihinsel gelişimi için bu aktiviteyi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. İlerleyen yaşlarında çocuklarınız üzerindeki olumlu etkilerini görecek ve onların kendilerine daha çok güvendiğini ve daha sağlıklı düşünerek hareket ettiğini, pratik zekaya sahip olduğunu farkedeceksiniz.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir