Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Operasyonlar

58e4a08967b0a92b305b54fb

Estetik denince akla önce kadınlar gelir. Fakat erkekler de estetik operasyonlara ihtiyaç duyuyor. Bir dergide yer alan araştırmaya göre, Türkiye’de yaşayan erkekler, haftada 18.8 saatini kişisel bakımına ayırıyor. Daha kaliteli bir yaşam için dış görünümüne özen gösteren erkekler estetik operasyonları göze alıyor. Peki erkekler en çok hangi estetik operasyonları tercih ediyor?

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi erkeklerde sıkça görünen bir sorun. Saçın tamamının dökülmesi beklenmeden vitaminler ve aminoasitlerin enjekte edildiği saç mezoterapisi uygulanıyor. Saçları tamamen dökülmüş erkekler, saç ekiminin yapılmasını istiyor.

Alın ve Kaş Ortasındaki Çizgiler

Erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonların arasında alın ve kaş ortasındaki çizgiler de bulunuyor. Yüzde alına ve kaş ortasındaki için botoks uygulamasının yapılmasını isteyen erkekler oldukça fazla.

Koltuk Altı Terlemesi

Koltuk altı terlemesi bazen deodorant ve diğer temizlik yöntemleriyle önlenemediğinde, terlemenin görülmesi ve yaygın koku ortaya çıkıyor. Erkekler bu durumda çareyi estetik operasyonlarda en çok tercih edilen botoks ile buluyor.

Göğüs Küçültme (Jinokomasti)

Erkeklerin en çok rahatsız olduğu fiziksel sorun göğüslerin büyük olması. Erkeklerin göğüsleri kilo, hormon ve diğer yapısal özellikler nedeniyle büyüyebiliyor. Göğüsler, büyümenin nedenine göre çeşitli yöntemlerle küçültülebiliyor. Meme başı ve çevresine hafif kese yapılarak gland denilen bölümün traşlanmasıyla sorun ortadan kalkıyor. Diğer bir yöntem ise liposuction uygulanması.

Kepçe Kulak

Erkekleri rahatsız eden kepçe kulak sorunu, lokal anesteziyle yapılabiliyor. 15 gün sonra kulak normal bir görünüme kavuşuyor.

Cilt Yaşlanması

Otuzlu yaşlardan sonra hücreler tembelleşiyor. PRP, BBL, gibi çeşitli cilt gençleştirici yöntemler ile sorun giderilebiliyor.

Boyun ve Yüz Sarkmaları

Yaş ilerledikçe boyun ve yüz sarkmaları oluşur. Yüz germeyle etrafa verilen yağdaki kök hücrelerinin aktivasyonu sonrasında hasta 1 veya 2 gece hastanede yatıyor. 10 – 15 gün içerisinde iyileşme gerçekleşiyor.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir