Geçici Kayıt Nedir?

Geçici Kayıt Uzatma

Bu makalemizde iPhone cihazlarınıza geçici kayıt yani imei kaydı uzatmayı anlatacağız. Nedir merak eden ziyaretçilerimiz yazımız sayesinde bilgi edinebilecekler.

Bilindiği gibi yurt dışından satın alınan telefonların belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Bu tarz cihazlar, ülkemizde kaçak telefon olarak da bilinir ve ülkemizde kayıtlı olmayan telefonların kullanım süresi de normal şartlarda 4 aydır. 4 ay geçtikten sonra eğer herhangi bir kayıt bulunamazsa telefonun şebekesi kullanılamayacaktır. Bu noktada ise devreye geçici kayıt girmekte.

Yurt dışından aldığınız cihazınızın Türkiye de 120 gün kullanım hakkı süresi bulunmaktadır bu süre bittikten sonra telefonunuzu kullanabilmeniz için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır ve bunlardan ilki pasaport kaydı.

Sunduğumuz geçici kayıt hizmeti sayesinde yurt dışından aldığınız telefonları istediğiniz süre dahilinde, sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kayıt işlemi, BTK tarafından yapılmaktadır ve bu sayede ne sizin ne de cihazınızın başına hiçbir sorun gelmez. Hemen hemen her marka telefonda işe yarayan geçici kaydı firmamız sayesinde uygun fiyatlı ve sorunsuz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

İkinci seçeneğiniz ise geçici kayıt uzatma yaptırmak pasaport kaydına oranla çok daha hızlı ve Uygun fiyat ile telefonunuzun kapalı kalmasına gerek olmadan sorunsuzca kullanabilirsiniz.

iPhone Geçici Kayıt

Yurt dışından en çok getirilen telefonlardan biri olan iPhone, Dünya’da da en çok kullanılan akıllı telefonlardan bir tanesidir. Ülkemizde iPhone model cihazların fiyatı yüksek olduğu için artık neredeyse herkes, yurt dışından iPhone almaya başlamıştır. Bu durum da iPhone geçici kayıt işlemini gündeme getirmeye yetmiştir. Yurt dışından alınan iPhone telefonların da IMEI kaydı olmadan kullanım ömrü 120 gündür. Bu gün sayısı dolduktan sonra telefonun hattı kullanılamaz hale gelir.

Bu durumun önüne geçilebilmesi için ise iPhone geçici kayıt işlemi yapılmaktadır. Yani bu işlem sayesinde telefonunuzu hat olmadan kullanmak zorunda kalmazsınız.

IMEI Süresi Uzatma

Herkesin de bildiği üzere yurt dışından alınan telefonların kullanım ömrü, IMEI nedeni ile uzun değildir. Yani yurt dışı cihazları uzun süre kullanmak için IMEI süresini uzatmalısınız. IMEI süresi uzatma için ise takip edebileceğiniz farklı yollar olsa da bu yollardan en güvenilir olanı geçici kayıt yapmaktadır. Firmamız web sitesinde yer alan kategorileri inceleyerek IMEI süresi uzatma yapabilir ve yurt dışı kayıtlı telefonunuzu dilediğiniz kadar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıca geçici kayıt dışında farklı yolları tercih etmek riskli olabileceği için başınızın derde girmesine neden olabilir. Firmamız tarafından yapılan IMEI süresi uzatma tamamen yasaldır ve BTK üzerinden yapılır. İşlem sonrası hattınız, 48 saat içinde açılacak ve yapılması gereken her işlem, tarafımızca kontrol edilecektir. Kısacası sizin tek yapmanız gereken, istediğiniz kategoriyi seçmek ve bilgilerinizi doğru girmektir. Sonrasında kalan işlemleri firmamız tamamlayacaktır.

5 / 5 - ( 1 Kişi Oyladı )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir