Geçmişte Yapılan En Korkunç İşkenceler

iŞKENCE

Geçmişte Yapılan En Korkunç İşkenceler

İşkence günümüzde insanlık suçu olarak kabul ediliyor. Geçmişte mahkumlara yapılan işkenceler insanın kanını donduran cinsten. İşte en korkunç işkence teknikleri;

Kayıklar

Kayıkla cezalandırılan kişi, üst üste kapatılmış iki kayığın içine hapsedilirdi. Daha sonra kurbana sürekli süt ve bal yedirilerek ishal olması sağlanırdı. Ayrıca vücudu balla kaplanırdı. Bala üşüşen böcekler ve kemirgenler kurbanı yavaş yavaş yerdi.

Kuduz Hayvanlarla Birlikte Çuvala Koymak

Antik Roma’da yakın akrabalarını öldüren kişilere uygulanan işkence tekniğinde suçlu kuduz köpek, yılan, fare, maymun gibi hayvanlarla birlikte deriden yapılmış bir çuvala konuluyordu. Çuvalın ağzı sımsıkı kapatılıp suya atılıyordu.

Aç Bırakılmış Fareler

Aç bırakılmış fareler, altı açık bir kafesle suçlunun karnına bağlanıyordu. Fareler kafesten kurtulmak için bir süre sonra adamı kemirmeye başlıyordu. Çok uzun süren ve tabii aşırı acı veren bir cezalandırma yöntemiydi.

Haşlama ya da Kızartma

Başka bir işkence tekniği haşlama ve kızartmaydı.Uzakdoğu’dan İngiltere’ye pek çok yerde uygulanıyordu. Yüzyıllar boyunca pek çok insan suda haşlanarak ya da kızgın yağ ile kızartılarak öldürüldü.

Pirinç Boğa

İşkence edilecek kişi bu metalden boğanın içine yerleştiriliyordu. Sonra da kapağı kapatılıp altındaki ateş yakılıyordu. Tabii zaman ilerledikçe boğanın içindeki adam pişerek ölüyordu.

Alman Sandalyesi

Mahkum buna sırt üstü bağlanıyordu. Ardından da maalesef beli kırılana kadar iplerle geriliyordu. İşte bu da “dokuz kuyruklu kedi” adı verilen bir işkence aleti. Normal bir kırbaçtan farklı olarak 9 ucu var. Kölelere işkence yapmak için bu şekilde dizayn edilmişti.

Beyaz Eziyet

Bu yöntemde kişi tamamen beyaz ve ışıkları hiç sönmeyen bir odada günlerce tutuluyor. Uyuyamadığı ve zaman algısını yitirdiği için bir süre sonra maalesef delirme noktasına geliyor.

Judas’ın Sandalyesi

Cezalandırılacak kişi ucu sivri demirden bir piramitin üzerine oturtulup ölene kadar da orada tutuluyordu.

Testereyle İdam

Kurban bir yere bağlanırdı ve henüz canlıyken ortadan ikiye kesilirdi.

Erimiş Kurşun Dökmek

Erimiş kurşun dökülmek üzere geliştirilen aletle ağız veya göz gibi vücut boşluklarına sokuluyordu. Sonra da, içerisindeki yüzlerce derece sıcaklığa ulaşan kurşun kurbanın içine akıtılıyordu.

Ata Bağlamak

İnsanlar el ve ayaklarından 4 farklı ata bağlanıyordu. Çok korkunç ama atlar son hızla koşturulunca kurban parçalanıyordu.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir