Gözlük Takanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

göz

Gözlük Takanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözlük takan kadınlar nasıl makyaj yapmalı? Bu yazımızda gözlük kullananlar için makyaj tüyoları vereceğiz.

Kaş – Çerçeve Uyumu

Eğer kalın kaşlarınızı seviyorsanız daha ince ve açık renkli, yarı saydam çerçevelere yönelmenizi öneririz. İnce kaşlara sahip kadınlar istediği kalınlıkta çerçeve kullanabilir.

Koyu Göz Altları

Gözlük, göz altlarını olduğundan daha koyu gösterir. Bunu engellemek için, göz altlarınıza (mor halkalarınız olmasa dahi) sarı bazlı bir kapatıcı geçebilirsiniz.

Bolca Kirpik

Gözlüklerin gözlerinizi geri planda bıraktığını düşünüyorsanız, kirpik kıvırıcı ve takma kirpiklerin mucizesiyle henüz tanışmamışsınız demektir.

Kalın Eyeliner

Örneğin miyopsanız, oldukça kalın bir eyeliner çekebilirsiniz. Hem makyajınız çarpıcı bir şekilde görünecek, hem de optik yanılsama azalacaktır.

Farı Taşırmamak

Göz farı sürerken, çerçevenin dışına kadar taşırmamak çok önemli. Gerçi günümüzde özellikle büyük çerçeveler moda olduğu için bu kurala uymamak mümkün değil.

Optik Yanılsama

Miyopsanız, gözlüğünüzün camı gözlerinizi olduğundan küçük; hipermetropsanız olduğundan büyük gösterir. Makyaj yaparken buna dikkat ederseniz, ideal yüz oranını makyajla yakalayabilirsiniz.

Dudaklara Vurgu

Yüzünüzde en dikkat çeken şey gözlüğünüz olduğu için, dudaklarınızla dikkatin yüzünüze eşit şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Allık Şart

Yanaklarınıza süreceğiniz doğal tonlarda hafif bir allık, yüzünüzü daha simetrik ve yumuşak hale getirecek.

Yumuşak Dokunuşlar

Yüzünüzde zaten keskin bir görüntü yaratan gözlüğünüz varken kontürleme gibi işlemlerden uzak durmalı ya da bunu oldukça doğal bir şekilde yapmalısınız.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir