Havuz Kimyasalları Fiyatları 2023

Havuz Kimyasalları

Havuz kimyasalları fiyat seçenekleri ürünün marka ve modelinden türüne, kalitesinden dayanıklılığına ve kullanım ömrüne kadar pek çok faktöre göre değişiyor. En önemli havuz ekipmanları arasında bulunan kimyasallar; renk, kullanım amacı; sıvı, toz ya da katı olması ve benzeri unsurlara göre çeşitleniyor.

Yosun önleyici, Ph düşürücü, toz klor vb. ürünleri en çok tercih edilen havuz ekipmanlarının başında görmek mümkün.

İhtiyaçlarınıza göre doğru ekipmanı seçmeye çalışırken aynı zamanda uygun fiyatlı çözümlere ulaşmak istiyorsanız, bu alanda fiyatlandırmanın neye göre farklılık gösterdiğini bilmeniz gerekiyor.

Havuz Kimyasalları Fiyat Alternatifleri Neler?

Havuz suyunu standartlara uygun hâle getirmek, zararlı mikroorganizmalardan temizlemek için kimyasallar kullanılıyor. Ne var ki bunlar, hem çeşit hem de fiyat bakımından geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Fiyatlandırma politikası şekillendirilirken ürünün miktarı, kilogramı veya boyutu, rengi ve şekli gibi daha birçok unsur karşımıza çıkıyor. O nedenle havuz kimyasalı fiyatları konusunda belirli bir sınırlama bulunmuyor.

Bu alanda maliyetleri etkileyen başlıca hususlar ise şu şekilde:

  1. Marka,
  2. Ürün grubu (Örneğin su oyunları, havuz örtüleri ve kaplamaları, ısıtma ekipmanları vs.),
  3. Ürün sayısı,
  4. Ölçü, dozaj ve ağırlık gibi detaylar,
  5. Kalite, kullanım ömrü, dayanıklılık,
  6. Ürünün sahip olduğu özellikler.

En Uygun Havuz Kimyasalları Fiyatları

Havuz Kimyasalları
Havuz Kimyasalları

Ürün nitelikleri, dönemsel kampanya ve indirimler gibi çeşitli kriterler havuz kimyasal fiyat listesinin bir hayli kabarmasına yol açıyor. Bütçeniz doğrultusunda en iyi ürüne en cazip fiyatla sahip olmak için seçenekleri karşılaştırmanız önem taşıyor.

Örneğin temizleme sürecinde kullanmak için klor satın almayı düşünüyorsanız önünüzde birçok alternatif mevcut. Bunlardan en çok tercih edilenlerini ise toz ve tablet formunda bulunan klor çeşitleri olarak ifade etmemiz mümkün.

Ne var ki hepsi kendi içinde de farklı tiplere ayrılıyor. Meselâ toz klor, 56’lık ve 90’luk gibi değişik şekillerde satışa sunuluyor. Daha düşük miktarlı olanlar uygun fiyata bulunabilirken, 90’luk toz klor fiyatları biraz pahalı olabiliyor.

+90 toz klor, isminden de belli olduğu üzere yüzde 90 oranında aktif klor barındırıyor. Üstelik bu klor bileşiği, yavaş çözünmesiyle de ön plana çıkıyor ve genellikle açık yüzme havuzları için tercih ediliyor.

%56 toz klorda ise adından da anlaşıldığı gibi yüzde 56 seviyesinde aktif klor bulunuyor. Hızlı çözünen stabilizatörüyle farklılık meydana getiren bu ürün havuz temizliğinde başrolü oynuyor.

Öte yandan ürünlerin yapısı, pH değeri, ne kadar güçlü etkiye sahip olduğu da fiyata etki ediyor.

İyon tutucu, topaklayıcı, yüzey ve filtre temizleyici, ayak dezenfektanı gibi pek çok çeşide ayrılan bu kimyasallar, zengin fiyat skalasıyla da her bütçeye hitap etmeyi başarıyor.

İnsan sağlığını koruma, havuzda kirliliği giderme ve önleme açısından büyük önem teşkil eden havuz kimyasalları, farklı havuz tiplerine yönelik ihtiyaçları başarıyla karşılıyor.

Siz de; havuz tipi, boyutu, klor ölçümü, ürün gramaj, tür ve dozajı gibi detaylara dikkat ederek kendi havuzunuz için doğru kimyasalları makul fiyatlara bulabilirsiniz. 56’lık havuz kloru fiyatları ve buna benzer özelleştirilmiş filtrelerle işinizi daha da kolaylaştırabilir, seçenekleri daraltarak istediğiniz fiyat aralığındaki ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

5 / 5 - ( 1 Kişi Oyladı )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir