Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Özellikle kadınlar tarafından merak edilen kalıcı makyaj işlemi, son dönemlerde hem araştırılan hem de tercih edilen güzellik operasyonlarından biri haline gelmiştir. bu alanda pek çok güzellik merkezinin hizmet verdiğini görmek mümkündür. Ancak gerek hijyen gerekse de makyajın kalitesi açısından tercih edeceğiniz merkezin önemli olduğunu bilmenizde fayda olacaktır.


Başarılı ekibimiz ve uygun uygulama alanlarımız sayesinde steril ortamlarda kalıcı makyaj işlemini tamamlıyoruz. Aynı zamanda işlem sırasında hastaların acı hissetmemesi adına alınabilecek her türlü önlemleri de aldığımızı bilmenizde fayda olacaktır. Kalıcı makyaj konusunda merak ettiğiniz diğer tüm detaylara aşağıda yer alan açıklamalardan kolaylıkla ulaşabilir ve bu konuda bilgi edinebilirsiniz.


Kalıcı Makyajda Kullanılan Yöntemler


Kalıcı makyajda kullanılan yöntemler, yine bu konuda ele alınan detaylardan birisidir. Makyajın kalıcı olmasını sağlayan hatta bu kalıcılığın 2-5 yıl arasında olmasına yardımcı olan iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi micropigmentasyondur ve bu yöntemde işleme uygun bir cihaz kullanılmaktadır. Dövme makinesine benzer bu cihaz sayesinde renkler derinin altına işlenmektedir.


Bir diğer yöntem ise microblanding olarak ön plana çıkmaktadır. Bu yöntemi diğerinden ayıran en büyük özelliği ise makine kullanılmadan işlem yapılmasıdır. Kıl görünümü kazandırmak veya detaylar için işlem yapmak söz konusu olduğunda bu yöntemden yararlanılmaktadır. Ucu iğneli kalem sayesinde hem detaylar oluşturulabilir hem de kıl görünümü sağlanabilir.


Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?


Kalıcı makyajın tam olarak neleri kapsadığını anlamak için kalıcı makyaj hangi bölgelere uygulanır sorusu da bu alanda merak edilen bir diğer başlık olarak değerlendirilmektedir. Kalıcı makyaj konusunda işlem yapılan iki bölge bulunmaktadır. Dudak ve göz makyajı, kalıcı makyajda uygulanan bölgeler olarak ön plana çıkmaktadır.
Dudak renginin belirgin hale gelmesi veya dudak çerçevesinin olması dudak alanında yapılan işlemlerdir. Gözde ise kalıcı eyeliner gibi pek çok göz makyajı işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yapılan makyajın muhakkak doğal görünümlü olmasıdır. Aksi halde kalıcı olan bu işlemin hafifletilmesi veya silinmesi çok daha emek isteyen bir durum olacaktır.


Kalıcı Makyaj Yaparken Acı Hissedilir Mi?


Kalıcı makyaj yaparken acı hissedilir mi sorusu da her işlemde olduğu gibi bu konuda da kadınların önem verdiği detaylardan birisidir. Kalıcı makyaj sırasında kişinin minimum düzeyde acı hissetmesi açısından anestezi özelliği taşıyan kremler tercih edilir. Bu kremler, işlem esnasında kadınların canlarının yanmasının önüne geçmektedir.
Hem acı hissini minimuma indirmek hem de işlemin daha konforlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla bahsi geçen kremler kullanılmaktadır. Anestezi özelliği taşıyan bu kremlerin kullanılması ile birlikte kaş aldırma esnasındaki acıdan başka acı hissetmeniz imkansız olacaktır. Bu da bahsi geçen işlemin oldukça basit ve hızlı olacağı anlamına gelmektedir.

Değerlendirme

One thought on “Kalıcı Makyaj

  1. kadınların en çok ilgili olduğu konu olan makyaj hakkında yeni çıkan şeyler hep bir şüphe uyandırıyor kalıcı makyaj konusuda öyle o yüzden benim için çok faydalı oldu bu detaylı ve güzel anlatım için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir