Kim Jong Un’un Sağlık Durumu Nasıl?

0 0 votes
Yazımızı Değerlendirin Lütfen

Kuzey Kore lideri ve İşçi Partisi Başkanı Kim Jong Un’dan bir süredir haber alınamıyor. Kuzey Kore liderinin bitkisel hayatta olduğu iddiaları var.

Kim Jong Un’un Bitkisel Hayatta Olduğu İddiası

Konuyla alakalı Japonya basınından açıklama geldi. Japonya basını, Nisan ayı başında Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un düştüktükten sonra hastaneye kaldırıldığını iddia etti. Basının haberine göre, Pekin’den uzman doktor ekibi istenildi. Ekip gelmeden önce Kim Jong Un’a kalp ameliyatı yapıldı. Ameliyat sırasında Kim’in kalıtsal obezitesi olması nedeniyle bir dizi komplikasyon yaşandığı iddia edildi. Habere göre, ameliyat başarısız geçti ve Kim Jong Un bitkisel hayata girdi. Haberin Kuzey Kore’ye giden Çinli sağlık ekibine dayandırılarak yapıldığı söylendi.

Kim Jong Un ’un Öldüğü İddiası

Çin’de yayın yapan HKSTV Hong Kong Televizyonu müdür yardımcısı, Kim Jong Un’un öldüğünü öne sürdü. Bu haber henüz doğrulanmazken, Güney Kore’ye kaçan Kuzey Kore’nin haber sitesi Daily NK, Kuzey Kore liderinin bir toplantıdan sonra 12 Nisan’da ülkenin doğu kıyısındaki Hyangsan kentinde kalp ameliyatı geçirdiğini ve Kumkant Dağı’nda bulunan villasında tedavi gördüğünü yazdı. Yine aynı haber sitesi, Kim Jong Un’un aşırı kilosundan ve çok sigara içtiğinden dolayı Ağustos ayından beri kalp rahatsızlığı oduğunu ve Paektu Dağı’na olan ziyaretinden sonra durumunun kötüleştiğini öne sürdü. Ancak bu iddialar Güney Kore ve Çin tarafından resmi açıklamalarla yalanlandı.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster