Nasıl Kusulur? Kolay Kusma Yöntemleri (6 Yöntem)

Nasıl Kusulur? Kolay Kusma Yöntemleri

İnsanların bazı nedenlerden dolayı midesi bulanabiliyor. Kişiler yoğun mide bulantısı yaşadığında kendi isteğiyle kusmak isteyebiliyor. Kişiler kendi kendine nasıl kusacağını merak ederek bazı araştırmalar yapabiliyor. Kişiler çok yoğun mide bulantısı yaşadığında kendi isteğiyle kusabiliyor. En kolay ve en rahat şekilde nasıl kusulur? Bilerek kusma yöntemleri hakkında tüm detayları derledik.

Bu tür bilgilendirici içeriklerimizden haberdar olmak için bizi takip edin.

Nasıl kusulur? Sorusu mide problemlerinden dolayı sorulabilir. Her ne kadar istenmese de çoğu mide bulantılarında çözüm olarak kullanılır. İnsan vücudu, refleksleri sayesinde kendini koruma özelliğine sahiptir. Kusma olayı da mide ve sindirim sisteminde yer alan zarar verebilecek maddelerden korumak için doğal olarak gerçekleşir.

Nasıl Kusulur? 6 Kusma Yöntemi

  • Parmak yöntemi
  • Dil fırçası yöntemi
  • Hardal ve su
  • Sıcak tuzlu su
  • Yumurta akı gargarası
  • Asidi kaçmış kola
Bilerek Kusma Yöntemleri

1) Parmak Yöntemi

En kolay nasıl kusulur? Sorusunun cevabı belki de parmak yöntemidir. Halk arasında da en fazla bilinen yöntemlerden birisi olan bu yöntem ile birlikte sadece elinizi kullanarak kusabilirsiniz.

Burada parmağınızı boğazınıza doğru uzatmanız gerekir. Parmağı boğazınıza uzattıktan sonra vücudunuz refleks verecektir. Bu hareketi yapmadan önce ellerinizi yıkamayı unutmayın.

2) Dil Fırçası Yöntemi

Nasıl kusulur? Sorusunun 2.cevabı diş fırçası yöntemidir. Bu yöntemde parmak yerine diş fırçası kullanılır. Diş fırçasını kullanarak dilinizin arka tarafına sürtme hareketi yapın. Bu hareketlerden sonra vücut refleks gösterecektir.

3) Hardal Ve Su

Hardal ürününde yüksek oranda sodyum vardır. Bu nedenle emetik bir madde haline gelir. Bu yöntem için 1 çay kaşığı hardal ile 1 çay bardağı suyu karıştırın ve tek seferde için. Midenizin bulandığını ve kustuğunuzu göreceksiniz.

4) Sıcak Tuzlu Su

Vücudun dengesini bozacak bir madde olan tuzlu su ile çok kolay bir şekilde kusabilirsiniz. Kolay nasıl kusulur? Ben elimi boğazıma atmadan nasıl kusarım diyorsanız? Bunun için en kolay yöntem olarak bu yöntemi deneyebilirsiniz. Çünkü, malzemeleri de evde olduğu için ulaşılabilirdir.

5) Yumurta Akı Gargarası

Kolay kusmak yukarıda cevaplandı. Peki, en kolay nasıl kusulur? Bu sorunun cevabına rahatlıkla yumurta akı diyebiliriz. Bunun için yumurtanın akını ayırın. Daha sonra yumurtanın akı ile ağız içi gargarası yapın. Etkisini çok kısa bir sürede göreceksiniz.

6) Asidi Kaçmış Kola

Nasıl kolay kusulur sorusunun cevaplarından bir tanesi de asidi kaçmış koladır. Tamamen asidi kaçmış bir kola sizin kusmanızda oldukça yardımcı olacaktır. Özellikle kola şekerliyse kusmanız konusunda daha da yardımcı olacaktır. Asidi kaçmış bir kolada yalnızca şekerli şurup kalmaktadır. Bu şekerli şurup da tıpkı tuzlu suda olduğu gibi midede bir tepkimeye yol açacaktır. Kolay kusmak için neler yapılır sorusunun cevaplarından biri de bu sebeple asidi kaçmış kola olur.

Siz de 2-3 bardak asidi kaçmış kolayı arka arkaya içtiğiniz vakit üstüne de su içerseniz rahat bir şekilde kusabilirsiniz.

Nasıl kusulur sorusunun cevabı bunların haricinde midenizi bulandıracak kokuları düşünmek, etrafınızda uzun süre dönmek gibi cevaplarla verilebilir.

En kolay şekilde kusmak isteyen kişiler, genellikle parmaklarını boğazlarını götürür. Boğaza parmakla dokunmak kişilerin kusmasını en çok kolaylaştıran bir yöntemdir.

En Kolay ve En Rahat Şekilde Kusulur?

Mide bulantısı yaşanan sağlık sorunlarından biridir. Mide bulantısının şiddetlenmesiyle birlikte kişilerde kusma isteği oluşabiliyor. Fakat kusma durumları genellikle kolay bir durum değildir. Kişiler midesini rahatlatmak için kusma işlemini gerçekleştirebiliyor. Fakat kişiler her ne kadar uğraşsa da kusamayabiliyor. Mide bulantısını tamamen ortadan kaldırmak için kusmak en iyi yöntemdir. Kişiler rahat ve kolay bir şekilde nasıl kusacağını merak ederek araştırma yapmak istiyor. Kişiler kusmak için genellikle aynı teknikleri uyguluyor.

Özellikle çok midesi bulanan kişiler boğazına herhangi bir cisim değdirdiğinde direkt olarak kolayca kusabiliyor. Tabi ki bu cismin boğazlara zarar vermemesi ve kesici olmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra en kolay olarak el parmaklarını bademciklere doğru değdirmek kusmayı kolaylaştıran durumlardan biridir. Kişiler bu hamleleri yaparak kolayca istediği her an kusabiliyor. Rahat ve kolay kusma tekniği olarak yaygın olarak uygulanıyor.

Bilerek Kusma Yöntemleri

Bilerek ve isteyerek kendi isteğiyle kusmak isteyen kişiler nasıl kolay bir şekilde kusacağını araştırarak bilgi sahibi olmak istiyor. Bilerek kusma yöntemleri arasında, birçok yöntem bulunuyor. Özellikle en yaygın olarak yapılan yöntem, boğaza parmağın değdirilmesidir. El parmağının boğaza yaklaşmasıyla birlikte kişilerde anlık olarak bir kusma isteği oluşacak ve daha kolay bir şekilde kusabilecektir.

Kişiler bu şekilde yöntemi uygulayarak daha kolay kusabiliyor. Bu durumlar her zaman yapılmamalıdır. Sadece acil durumlarda uygulanabilecek bir yöntemdir. Aynı zamanda bazı kişiler midesini daha fazla bulandırmak için kötü kokuları koklayabilir veya sevmediği şeyleri tüketebilir. Bu sayede midesini daha fazla bulandırarak, kusma isteğini arttırabilir ve kolayca kusabilir.

Kusmaya Ne İyi Gelir?

En kolay nasıl kusulur sorusunu da cevapladıktan sonra diğer bir soru kustuktan sonra ne yapmak gerekir olacaktır. Çünkü vücut kustuktan sonra kısa bir süre için rahatlasa da belli bir süre sonra rahatsızlık duyacaktır. Bunun birçok sebebi vardır. Nasıl kusulur sorusunu cevapladıktan sonra kustuktan sonra ne yapılması gerekir ve kusmaya ne iyi gelir bunları kısaca incelemek gerekirse;

  • Kusulduğu vakit vücutta ciddi oranda su kaybı olacaktır. Bu su kaybının önüne geçmek için su içilmelidir yoksa mide yatışmaz.
  • Kustuğunuz vakit midenizde çok kötü bir tat oluşacaktır. Bu kötü tadın giderilmesi için dişlerinizi fırçalamanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır. Ağız bakım suyu varsa gargara da yapabilirsiniz.
  • Kustuğunuz vakit mideniz boşalacak ve açlık hissi oluşacaktır. Bu hissin giderilmesi için ağır şeyler yemekten sakınmanızla birlikte 1 adet muz tüketebilirsiniz.
  • Duş almak da kusan kişileri rahatlatmaktadır. Aynı zamanda burunda eğer kusmuk kaldıysa da burnunuzu da güzel bir şekilde temizlemeniz gerekebilir.

Bilerek kusmak zararlı mı?

Mide kaslarınız, asit bezleri güçlenir. Safra keseniz, karaciğer ve böbrekler dahi temizlenir. Özellikle A ve AB kan gurubunda iseniz buna daha da özen gösterin. Ancak, çok sık kusma alışkanlığı edinmek de faydalı değil, her ifrat ve tefritte olduğu gibi zararlıdır.

Kusmak için tuzlu su nasıl yapılır?

1 çay bardağı ılık suya 2 çay kaşığı tuz ekleyip karıştırın. Tuzlu suyu tek seferde için. Büyük ihtimalle ilk 30 dakika içinde şiddetli bir bulantı yaşayacaksınız. Kusma işlemini hızlandırmak için ek olarak parmak yöntemini deneyebilirsiniz.

Mide bulantısına ne iyi gelir?

Zencefil
Kusmaya iyi gelen şeylerin başında zencefil gelmektedir. Sindirim sistemi bozuklukları için birebir olan zencefili dilimleyerek sıcak suyun içerisine atın ve demleyin. Kusma geçene kadar bol bol tüketebilirsiniz.
Papatya Çayı
Mide bulantısına çok iyi gelen papatyayı bir bardak suyun içerisine atın. 5-10 dakika kadar demleyin. Tatlandırıcılar ile tatlandırdığınız papatya çayını tüketebilirsiniz.
Rezene Çayı
Mide ağrısı ve bağırsak şikayetlerine çok daha iyi gelen rezene ılık bir çay olarak tüketilebilir.
Muz
Kustuktan sonra midenizi rahatlatmak için Muz tüketebilirsiniz. Muz meyvesi Kusmaya iyi gelen yiyecekler arasında en popüleri diyebiliriz.
Yoğurt
Mide bulantısı ve beraberinde gelen kusma problemini çözmek için yoğurt tüketebilirsiniz.
Patates
Mide bulantısına çok iyi gelen patates püresi kusmayı da geçirecektir.

Psikolojik mide bulantısı nasıl anlaşılır?

Psikolojik mide bulantısı olan kişilerde kusma, ishal, halsizlik, sürekli sıkıntı hissi, bunalmışlık hissi ve uykusuzluk gibi belirtiler görülmesi doğaldır.

Kendini kusturmak kötü mü?

Besinler bağırsağına ulaşıp sindirilmeye başlamadan önce kendini kusturur. Parmağını boğazına götürerek yaptığı bu faaliyet bir süre sonra gerçekliğine dönüşür. Her yemek yemesinden sonra hızla tuvalete giderek kendini kusturur ve kalori alımını keser. Bu çok tehlikeli bir süreçtir.

Kusunca yiyeceklerin kalorisi gider mi?

Besinler ağıza alındığı anda kalorisi de bedene geçmeye başlar. Yemek ve sonrasında kusmak kalorinin dışarıya çıkmasını sağlamaz. Kalorili ve sağlıksız yiyecekler yedikten sonra bunları kusarak atmaya çalışmak bir diyet ve kilo verme yöntemi değildir.

Kusmayı önlemek için ne yapmalı?

Patates püresi.
Tuzlu krakerler.
Ekmek.
Pilav ve makarna (yağsız)
Elma, muz, şeftali.
Yoğurt ve nişasta karışımı
Çorba (tavuk suyu olabilir)
Aromaterapi, kokuları kullanarak yapılan çözüm yöntemidir.

Nasıl kusulur sorusuyla birlikte kustuktan sonra yapılması gerekenleri de inceledik. Böylece bu yöntemleri uygulayarak rahatlıkla kusabilirsiniz. Fakat kusmak çok nadir tercih edilmesi gereken bir durumdur. Yani en ufak bir mide bulantısında bu yöntemleri denemeyiniz. Yalnızca kusmanız gerektiğini anladığınız vakit bu yöntemleri deneyin aksi takdirde vücut sürekli kusmaya meyilli hale gelir ve bu da yeme içme bozukluklarına yol açar.

Çok yedim nasıl kusabilirim, Tuzlu su ile nasıl kusulur, Kusmak için ne iyi gelir, Zayıflamak için Nasıl Kusabilirim, Boğaza parmak sokup kusmak, Kolay nasıl kusulur, Çok yedim nasıl kusarım, Kolay kusmak için ne Yapılır, Kusmak için tuzlu su nasıl yapılır, Kusamıyorum nasıl kusarım, Kendimi nasıl kusabilirim, En kolay nasıl kusulur, Kusmak için kesin çözüm, Kusmak istiyorum.

5 / 5 - ( 11 Kişi Oyladı )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir