Nude Atmak Ne Demek?

Nude Atmak Ne Demek

Sosyal medya ile kullanıcıların diline düşen Nude atmak ne demek? Ne anlama geliyor sorularına yanıt çok kısa ve nettir. Ancak farklı amaçları ile geniş anlamda nude ne demek sorusuna yanıtlar aranabilmektedir.

Sosyal medyada son zamanlarda sürekli kullanılan terimlerden biri nude atmak olmaktadır. Kullanıcılar özellikle yeni tanıştıkları kişiden nude isterken birçok kişi ne anlama geldiğini dahi bilmez. Bu anlamda sorgulamalar Nude ne demek üzerine yoğunlaşmaktadır.

Nude kelimesinin Türçe karşılığı çıplak’tır. Yani çıplaklıktır. Burada istenilen nude atmak kelimesinin karşılığı ise nude yani çıplak fotoğrafını at anlamına gelmektedir.

İlginizi çekebilir. => Pıck Me Ne Demek Sosyal Medya

Nude Atmak ile Çıplaklığın Tarihi

Nude Nedir
Nude Nedir

Kahverengimsi beyaz bir renk olan nude, başlangıçta adını Batı Avrupa merkezli Kafkasya’nın teninden almıştır. Kahverengi ve beyaz karışımındaki benzerliklerinden dolayı bazen bej rengi ile karıştırılabilir. Nötr tonu nedeniyle çıplak, güzellik ve modada her yerde bulunan bir renktir. Çıplak terimi birçok endüstride daha geniş bir yelpazeye yayılırken, tasarımda çıplak kullanımı orijinal gölgeye sadık kalıyor. Çıplak ile ilgili renkler kahverengi, ten rengi, beyaz, bejdir.

Nude yaşam ile günümüzde çok daha farklı anlamlar için kullanılırken yüzyıllar önce anlamı ise ilginç olmaktadır. 20’li ve 30’lu yıllar boyunca çıplak terimi sadece kadın iç çamaşırlarını tanımlamak için kullanıldı, ancak bugün hala kullanılıyor. Çıplak renk son birkaç on yılda çeşitli endüstrilerde en popüler renklerden biri haline geldiğinden (özellikle moda ve güzellik endüstrilerinde yüksek talep görüyordu), bu terimin amacına hizmet edip etmediği konusunda birçok tartışma yaşandı.

Bugün, nude (çıplak) terimi evrensel cilt tonunu ifade etmektedir. Ancak tarihsel olarak yalnızca sarı alt tonları olan soluk pembe bir gölge olarak var olmuştur. Terimin kendisinin başlangıçta rengin kullanıcının cilt tonuyla eşleştiğini belirtmesi gerektiği göz önüne alındığında, çeşitli ten renklerini göz ardı ettiği için tanımı sonunda sorgulandı. 2010 yılında, o zamanlar Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk hanımı ve ilk Afrikalı-Amerikalı ilk hanımı olan Michelle Obama, bir renk tartışmasına yol açan bir devlet yemeğinde bir elbise giydi. “Gümüş-gümüş payet, soyut çiçekli, ten rengi askısız bir elbise” olarak tanımlandığı için, çıplak renk ve giyenin ten rengiyle eşleşen bir gölge olarak tanınabilirliği hakkında soru işaretleri uyandırdı.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir