Ok Google Cihazımı Kur İşlemi Nasıl Yapılır?

Ok Google Cihazımı Kur İşlemi Nasıl Yapılır

Siri’yi eminiz ki daha önce bir kez de olsa duymuşsunuzdur. Siri, IOS işletim sistemine sahip cihazların adeta vaz geçilmezidir. Android cihazlarda ise Google Asistan sık kullanılır. IOS için Siri ne ise android içinde Google Asistan odur. Peki, nedir bu Ok Google?

Google Cihazımı Kur

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan akıllı telefon ya da tabletler aracılığı ile çok daha pratik bir hayat sürüyor. Akıllı cihazınız android ise ya da Apple dışında bir tablet ise sesinizi tanıma konusunda bu asistan devreye giriyor. Google sanal asistanla iletişime geçmek için Ok Google veya Hey Google diye seslenmeniz yeterli oluyor.

Telefondan tabletlere, akıllı saatlerden bilekliklere kadar sayısız cihazda Google altyapısı kullanılıyor. Google home pek çok telefonda bulunuyor. Dolayısıyla bu özellikte otomatik bir şekilde entegre edilmiş oluyor. Google asistana dair herhangi bir uygulama kullanmıyorsanız Ok Google Cihazımı Kur özelliğini nasıl aktif edeceğinizi öğrenmenin zamanı gelmiş demektir.

Cihazımı Kur

Telefonunuza Ok Google ya da Hey Google diye seslenmeyi denediniz mi? Muhtemelen ses gelmeyecektir. Ancak hiç panik yapmanıza gerek yok. Kurulum talimatlarını dikkatli bir şekilde uyguladığınız takdirde Google Asistan en büyük destekçiniz haline gelecektir.

Cihazımı kur işlemleri için öncelikle Google Play Store mağazasından Google Asistan uygulamasını cihazınıza indirin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra ayarlar bölümüne gelen. Ardından telefon butonuna tıklayın. “Ok Google” butonuna basın ve tik atın. İşlemleriniz tamamlanmıştır.

Google Asistan Ne İşe Yarar?

Google Asistan, Android kullanıcılarının adeta eli ayağıdır. Zahmetsiz bir şekilde uygulamaya seslenerek dilediğiniz konuyu araştırabilirsiniz. Bunun yanında telefonla rama yapabilir, müzik listenizi görüntüleyebilir ya da whatsapp’ı açabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu uygulamaya sesli komutlar göndermektir.

Google Asistan’ı kullanırken “Ok Google” veya “Hey, Google” başlatma kelimelerini söylemeniz gerekiyor. Google Asistan sizlerle konuşma yoluyla etkileşim sunar. Bu eşsiz sistem sayesinde evinizdeki akıllı cihazları kontrol edebilir, randevu alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Bunun yanında kişisel bilgilerinize ve takvimlerinize erişim imkânı sağlarsınız. Ek olarak zamanlayıcıları ve hatırlatıcıları çalıştırabilirsiniz.

Bu içerik hakkında daha fazla bilgi almak, resimli ve videolu şekilde kapsamlı içerik detayı için htts://www.teknofeed.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir