Şal En Doğru Şekilde Nasıl Bağlanır?

0 0 votes
Yazımızı Değerlendirin Lütfen

Bazen şalın duruşunun iyi olmamasından şikayet ederiz. Şalı ne kadar düzgün bağlamaya çalışsak da duruşundan bir türlü memnun olamayız. “Şal en doğru şekilde nasıl bağlanır? Şalın nasıl düzgün durması sağlanır?” Bu sorulara bu yazımızda yanıt vermeye çalıştık.

Şalın Kumaş Kalitesi

Şal seçerken, şalın kumaş kalitesine dikkat edin. Kalın kumaş ve tok duruşlu şalları öneriyoruz. Kaygan kumaşlar istediğiniz görüntüyü vermez. Bu nedenle kumaşın kaygan olmamasına dikkat edin.

Şalda İğne Kullanılması

Şalın kaymaması için, şalınızın hemen üstüne bir toplu iğne kullanabilirsiniz. Boynunuzun görünmemesi için, çenenizin altından da şalın duruşunu sağladıktan sonra iğneleyebilirsiniz. Ancak ipek gibi hassas kumaşlarda iğne kullanımı sağlıklı değildir. Kumaşın çabuk deforme olmasını sağlar.

Şala Uygun Bone Kullanın

Şalınızın çabuk deforme olmasını istemiyorsanız, şalınızı iğnesiz olarak bağlayabilirsiniz. Ancak iğnesiz bağlarsanız şal çabuk dağılabilir. Ancak şal kullanımına uygun boneler mevcut. Bu boneler, boyun ve kulak kısmını tamamen örtecek şekilde tasarlandığı için şalınızın düzgün durmasını sağlar. Bone kullanılmadığında, saç ve boyun kısmı biz farkında olmadan görülebiliyor. Bu nedene bone kullanmaya özen gösterin.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster