Sarmaşıklar Dış Mekanları Süsleyebileceğiniz Acem Borusu

Acem Borusu Sarmaşık

Acem borusu sarmaşık bitkiler arasında yer alan görselliği ile dış mekanlarınızı güzelleştirebileceğiniz bir bitkidir. Budama yapılmadıkça çiçek her noktayı sarabilir. Acem borusu çiçekleri yaklaşık 3 ile 6 cm boyunda kırmızı, turuncu, kızıl tonlarında olur. Bu canlı renkleriyle mekanı daha ferah ve çekici bir hale getirebilirsiniz.

Acem Borusu Bakımı Nasıl Yapılır?

Firmamızdan temin edebileceğiniz acem borususarmaşığı ılıman ve sıcak iklimleri sever. Bu iklimlerde sürekli olarak yeşil kalabilirken karasal iklimde yapraklarını dökebilir. Acem borusu çiçeği yaz boyunca dalda kalarak uzun süreli yaşama potansiyeli gösterir. Güneş alan noktalara dikilmesi verimli şekilde uzun süreler yaşamasını sağlar. Bitki, Akdeniz ve Ege bölgesinde yapraklarını dökmeden yıl boyu yaşayabilir. Acem borusu budama işlemi yapılması gereken bir bitkidir. Gelecek yıl daha çok çiçek açmasına olanak sağlanması için kış mevsiminde budanarak güçlendirilmesi daha verimli bir bitki elde etmenizi sağlar.

Acem Borusu Özellikleri Nelerdir?

Acem borusu tohum üzerinden sarmaşık çiçeği haline gelir. Güneş ihtiyacını aldığı sürece yeşilliğini korusa da çiçek açan dallar kış mevsiminde budanmalıdır. Organik maddeli, iyi drane edilen toprak çeşitleri bitki için uygunluk gösterir. Doğru bakım yapılmadığı zaman bitki hastalıklara yakalanabilir. Acem borusu bakımı sırasında mantari hastalıklara karşı özenli olunması ömrünü uzatır. Böylece salyangoz gibi zarar verebilecek canlıların çiçeğe ulaşması da engellenir. Bitki hastalıklarının önlenemediği noktalarda acem borusu bakım ilaçları ile bitkinizle özel olarak ilgilenebilirsiniz.

Acem Borusu Kullanım Alanları Nelerdir?

Acem borusu ev bitkisi değildir. Uzun dalları ile sarmaşık oluşturan bu bitki balkon, bahçe, veranda, kapı girişleri gibi çeşitli dış mekanlar için uygunluk gösterir. Güneş alan mekanlarda gölgelik oluşturmak için ideal bir seçenek olabilir. Bitki, ihtiyacı olan güneş ışığını toplarken sizin de gölgesinde keyifle oturmanız zevkli bir iştir. Bu noktada bu sarmaşık bitkisine kendiniz için sahip olabileceğiniz gibi geniş bahçesi bulunan sevdiklerinize armağan etmek de güzel bir fikir olur. Hoş ve canlı bir dış mekan oluşturmak isteyen kişiler www.enfidan.com adresinden uygun fiyatlarla acem borusu sahibi olabilir.

Değerlendirme

One thought on “Sarmaşıklar Dış Mekanları Süsleyebileceğiniz Acem Borusu

  1. İlgimi ceken bir konu oldugu için yorum yapmak istedim. Güzel bir şekil anlatmışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir