Şikayetlere Göre En Kötü İnternet Sağlayıcıları

İnternet hız testi, Speed test, hız testi

İnternet bağlantısı her zaman kullanımda olsa da zaman zaman problemler ortaya çıkabilmektedir. Altyapı problemlerine bağlı olarak düşük hızda internet kullanımı söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden bazı internet sağlayıcı firmalar hakkında pek çok şikayet ortaya çıkabilir.

Ancak şikayet etmeden önceki süre zarfında hız testi uygulamalarından faydalanmak da gerekmektedir. Bu durumda daha da düşük bir internet bağlantı hızıyla karşı karşıya kalınması gibi bir duruma neden olabilir. Bunun önüne geçmek tamamen tercih edilen firmaların elinde olmaktadır. Bu anlamda da kişilerin internet sorununu yaşaması ön planda olacak olan durumlar arasında da yer alacaktır.

İnternet Hızını Etkileyen Faktörler

İnternet hızını belirleme konusunda birtakım etmenler ön planda yer almaktadır. İnternet hız testi konusunda normalden daha düşük verileri elde eden kişilerin bu konu hakkında fikir edinmeleri gerekmektedir.

logo

Hız testi gelen ve giden bilgilerin yanı sıra ping ile jitter gibi sonuçları paylaşmaktadır. Bu dört farklı bilginin belirlenmesi sonrasında değerlendirilmeye alınmasıyla beraber internetin ne derecede hızlı olup olmadığı anlaşılabilir. İnternetin kaliteli ya da hızlı olması indirme ve yükleme hızına bağlı olarak şekillenmemektedir. Öte yandan birçok farklı hız testi de normalden daha yüksek rakamları verebilmektedir.

Ancak hiztesti.online sitesi içerisinde güvenilir neticelere erişmek genel olarak ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı da kişilerin tavsiyelere uyarak, bu siteye yönelmeleri gibi bir durum ortaya çıkacaktır.

İnternet hızının belirlenmesi konusunda baz alınan noktalardan bir tanesi de konumdur. Speed test yapılmadan önceki süre zarfında bu hususun bilinmesi de oldukça önemlidir. Her bir internet bağlantı sağlayıcı firması aynı tipteki hizmetlerini her bir lokasyonda vermemektedir.

YouTube video

Bölgede bulunan kullanıcı yoğunluğu, altyapı desteği gibi durumlardan kaynaklı olarak internet hızı farklılık gösterebilir. Öte yandan kullanıcıların internet hızı yüksek düzeyde bulunan paketleri tercih ederek daha da hızlı internet desteği almak istemeleri de normaldir. Ancak bu yönde bir alım yapmadan önceki süre zarfında iyi bir araştırma yapmaları da son derecede önemlidir. Bilgi topladıktan sonra tercih işlemleri gerçekleştirilmelidir.

İnternet Hız Testi Desteği

İnternet kullanıcılarının hız testi konusunda güvenilir bir arayış içerisine girmeleri son derecede normaldir. İnternet ortamında pek çok bu desteği veren platform olsa da aralarından en net ve anlık olarak seçim yapmak adına da hiztesti.online sitesi gereken imkanları yaratabilecektir.

İnternet desteğini yetersiz bulan ve anlık yavaşlamaları gözlemleyen her bir kullanıcının bu web sitesi üzerinden var olan değerleri gözlemlemeleri söz konusu olmaktadır.

Bundan dolayı da kullanıcıların tam da aradıkları gibi bir sonuca ulaşmaları hali ortaya çıkacaktır. Herkesin istedikleri rakamlara ulaşmaları söz konusu olmayacağından ötürü internet testini belirli aralıklarla yapmaları gibi bir durum kendini gösterecektir. Bu sayede de en net verileri elde etmeleri hali görülebilecektir.

Değerlendirme

4 thoughts on “Şikayetlere Göre En Kötü İnternet Sağlayıcıları

  1. Turknet kullanıyorum 12mbps gibi bir hız çıkıyor. İnternet hızımdan şu an için memnunum birde fiyatlar sürekli artmasa daha güzel olacak.

  2. Ben şuanda ttnet kullanıyorum ama fiyatlar çok yüksek araştırma yapıyorum kullananlar Turkneti tavsiye ediyor ama Ömer beyin yorumuda kafamı karıştırmadı değil.

  3. Turknet kullanıyorum gayet iyi hızlar alıyorum 75 mb indirme 8 mb ye yakın upload alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir