Tasarım Çanta Modelleri

Tasarım Çanta Modelleri

Çanta; yüzyıllardır kadınların en önemli stil tamamlayıcılarından biri olmuştur. Günlük hayatta kadınlar için vazgeçilmez aksesuarlar arasında yer alan çantalar özel günlerin de en etkili parçaları arasındadır. Günlük kullanım için genellikle omuz çantası ya da el çantası tercih edilir. Söz konusu şık ve önemli davetler olduğunda ise ışıltılı detayları ile öne çıkan portföy abiye çantalar kendini gösterir. Sıradanlığın dışına çıkmak ve farklılığı ile ön planda olmak isteyenler için dizayn edilmiş tasarım çanta modelleri de vardır. Hatta dışarıdan bakıldığında çanta olduğu anlaşılamayan tasarımlar bile mevcuttur. Siz de tasarım çantalar ile stilinize farklı bir soluk katabilir, kendi modanızın kraliçesi haline gelebilirsiniz!

Anne Eli Değmiş Gibi: Örgü Çantalar

Örgü ürünler, el emeği görünümleri ile dikkat çekerken sıcacık tarzları ile de daima güçlü stil parçaları arasında yer alır. Söz konusu çanta olduğunda da örgü detaylardan ilham almak mümkündür. Etnik desenleri ile ön planda olan örgü bir çanta tercih edilebileceği gibi hayvan ya da çiçek figürlü olan modeller arasından da seçim yapılabilir. Örneğin; gerçek bir karpuz görünümünde olan örgü bir çanta tercih etmek farklılık arayışında olanlar için uygun olabilir. Örgü çantalar arasında modern tarza uyarlanmış olan ve metal detayları ile göze çarpan modeller görmek de mümkündür. Makrome çantalar da el emeği görünümleri ile dikkat çeker ve birbirinden farklı tasarımları ile göz doldurur.

Nostaljiden Yanayım Diyorsanız

Tarzına daima vintage dokunuşlar katmak isteyen kişiler için dizayn edilmiş olan tasarım çanta modelleri de vardır. Nostaljiden yana olanlar için tasarlanmış çantalar ise genellikle deri görünümleri ile ön plandadır. Örneğin; vintage telefon şeklinde bir çanta tercih ederek anında stil sahibi olabilirsiniz. Yıpranmış deri görünümleri ile dikkat çeken postacı çantaları da vintage tarzı benimseyenler için uygun bir tercih olabilir. Bu çantaların, üzerinde eski el yazısı detayı bulunan modellerine rastlamak da mümkündür. Sanki eski bir mektuptan alıntı dizeleri üzerinde taşıyormuş hissi veren bu çantalar ile sıradanlığın dışına çıkılabilir. Bohem stil ile örtüşen deri çanta modellerinin bazılarında ise soft renklerin hâkim olduğu resim baskıları yer alır. Frida Kahlo, Küçük Prens gibi güçlü karakterler ile süslenmiş çantalar arasından seçim yapabilirsiniz. Rattan hasır ve bambu modeller de tasarım görünümleri ile yaz günlerinize zarafet katabilir.

”Yok Artık” Dedirten İlginç Tasarımlar

Bazıları için moda tamamen sınırların dışına çıkmak olabilir. Özgür ve eğlenceli tasarımları ile ön planda olan çanta modelleri de vardır. Örneğin; tavuk görünümünde olan bir çanta tercih ederek farklı bir tarz yakalanabilir. İlginç görünümleri ile şaşırtan çanta modelleri arasında; deri ceket şeklinde tasarlanmış, radyo görünümünde, yan yana dizilmiş kitap gibi görünen bir el çantası yer alabilir. Eğer müzik ile uğraşıyorsanız ve işinize aşıksanız piyano şeklinde tasarlanmış özel bir çanta tercih edebilirsiniz. Topuklu ayakkabı şeklinde tasarlanmış bir çanta da ilginç görünümü ile tarzınıza farklılık katabilir.

Özel Günlerinize Anlam Katın

Özel gün ve gecelerde kadınlar genellikle abiye çanta kullanmayı tercih eder. Abiye çanta denilince akla her ne kadar düz ve simli modeller geliyor olsa da sıradanlığın dışına çıkmak mümkündür. İri taşlarla bezenmiş olan abiye çantalar değişik motifleri üzerinde barındırabilir. Orta kısmında kuş detayları bulunan veya kurdeleler ile örülmüş bir abiye çanta tercih ederek şıklık yarışının kazananı siz olabilirsiniz.

Tasarım çantalar kendi modasını kendi belirleyen özgür kadınlar için oldukça uygun parçalardır. Ayrıca ilginç ve özel tasarımları ile ön plana çıkan çantalar arasından sevdikleriniz için de hediye tercihinde bulunabilirsiniz.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir