Uzaylılar Sizinle İletişim Kurabilir

55ee96

Uzaylılar Sizinle İletişim Kurabilir

“Uzaylılar sizinle iletişime geçmek isterse cevap vermeyin” bu söz dünyaca ünlü fizikci Stephen Hawking’e ait.

Stephen Hawking, gelecek yıllarda yapılacak olan büyük projelerde uzaylılarla ilgili önemli uyarılarda bulundu. Stephen Hawking, yurt dışında yayın yapan bir platforma verdiği röportajda çok önemli açıklamalar yaptı.

İnsanoğlu yüzyıllar boyunca Dünyanın dışında ne olduğunu araştırıyor. En yoğun araştırmalar ise insan yaşamına sahip gezegenler bulmak yapılıyor. Çalışmalar sonucunda Dünya ile oldukça yakın özelliklere sahip olan ve insan yaşamına en uygun gezegen Gliese 832c bulundu bile. Bu gezegene yoğunlaşan bilim insanları için Stephen Hawking ciddi uyarılarda bulundu.

Stephen Hawking, Gliese 832‘de eğer dünyadaki kadar sıcak ortam ve su bulunursa; insanlar için Gliese 832 yeni bir yaşam gezegeni olabileceğinden söz etti. Stephen Hawking sözlerine şöyle devam etti: “Bu gezegende yapılan araştırmalardan dolayı eğer herhangi bir uzaylıya denk gelirsek bizi büyük bir tehlike bekliyor olabilir. Bu yüzden uzaylıların ne kadar gelişmiş türler olduğunu öğrenmeden gelen iletişim sinyallerine cevap vermemeliyiz. Eğer cevap verirsek dünyayı büyük bir tehlike bekliyor olacaktır.”

Stephen Hawking, bu açıklamasını Kristof Kolomb‘un keşif sırasında Kızılderililer ile karşılaşmasına bağladı. Bu karşılaşmasın olumlu olarak sonuçlanmadığını da söyleyen Stephen Hawking, uzaylılar konusunda henüz fazla bilgiye sahip olunmadığını ve yeteri kadar da bilgilenmeden iletişime geçilmemesi gerektiği tekrarlardı.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir