Vet Coin Nedir ? VeChain Nedir ?

Vet Coin Nedir

Kripto paralar artık günümüzde her alanda kullanılıyor. Araç ve ev alırken bile kullanılabiliyor. Bugün sizlere Vet coin hakkında bilgiler vereceğiz. Diğer adıyla VeChain olan Vet coin nedir, nereden alınır, vet coin sahibi kim yazımızda bunlara yer vereceğiz.

VeChain (VET) blockchain tabanlı bir tedarik zinciri platformudur. Yani blockchain tabanlı yarı merkezli bir kripto para ağıdır. 2015’te başlatılmış ve Haziran 2016’da piyasaya sürülmüş olan VeChain, dağıtık yönetişim ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerini, tedarik zinciri yönetimindeki bazı önemli sorunları çözen bir ekosistem oluşturmak için kullanmayı amaçlıyor. Gerçek dünyadaki ekonomik sorunları çözme hedefine sahip bir blok zinciri.

VeChain, iş ihtiyaçları ve taleplerini karşılamak amacıyla kurulmuş, blokzincir tabanlı bir platformdur. Ağın tokeni ise VET’tir.

Vet Coin Nedir ?

VeChain Thor (VET), “gerçek dünyadaki ekonomik sorunları çözme” hedefine sahip bir blok zinciridir. VeChain , Yetki Kanıtı (PoA) fikir birliği mekanizmasından yararlanır.

Vet Hangi Borsalarda Var ?

VeChain ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, Mandala Exchange, FTX, Huobi Global ve benzeri kirpto para borsalarında yer almakta.

Vet Coin Nasıl Alınır ?

Binance, Mandala Exchange, FTX gibi borsalara kayıt olarak alabilirsiniz. Bu borsalarda Vet coin işlem görmektedir.

Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu ?

VET’in çalışmalarına 2015 yılında başlandı ancak 2016 yılının Haziran ayında piyasaya sürüldü. Projenin geliştiricisi ve kurucu ortaklarından biri bilişim yöneticisi ve Louis Vouitton China’nın CIO’su Sunny Lu, diğeri de Deloitte’da görev yapmış finans ve risk uzmanı Jay Zhang’tır.

VET’in Altyapısı Nedir ?

VET, açık blokzincir tabanlı VeChain ağı üzerine kuruludur.

Kullanıcılarına Ne Vaad Ediyor?

VET, tedarik, perakende, lojistik gibi hizmetlerin blokzincir teknolojisiyle entegre edildiği bir ağdır. Kurumlar ve iş dünyasına altyapı, saklama, ödeme hizmetlerini kapsayan BaaS odaklı hizmet vadeden bir platformdur.

VET Madenciliği Yapılıyor Mu?

VET, madencilik yapılan bir kripto para türü değildir, staking özelliği bulunmaktadır.

En Düşük Fiyat ve En Yüksek Fiyat ile Toplam Arz

VET, bu zamana kadar en düşük fiyatını 0,1484 dolar ile 13 Mart 2020’de, en yüksek fiyatını ise 2,46 dolar ile 17 Nisan 2021’de gördü. Dolaşan arzı 64.315.576.989 VET olan kripto paranın toplam arzı, 86.712.634.466 VET’tir.

Vet Coin Hangi Ülkenin ?

Herhangi bir otoriteden bağımlı olmadan çalışan ve yarı merkezi yapıda bir Blockchain ağıdır. Şeffaf, erişilebilir, gözlemlenebilir ve güvenilir bir ekosistem olmasından dolayı ön plana çıkar. 2017 yılının temmuz ayında, merkezi Singapur’da bulunan ve kar amacı gütmeyen VeChain Vakfı tarafından kuruldu.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir