SMS İle Kredi Başvurusu

SMS İle Kredi Başvurusu

Teknolojinin gelişmesinin bir sonucu olarak bankalar farklı yöntemleri kullanarak kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerine birçok kolaylık sağlamaktadır. Yalnızca başvurular için değil banka tarafından müşterilere sunulan ürünler kapsamında da birçok yöntem ve kanal kullanılmaya başlandı. Bu nedenle bankalar özellikle SMS ile kredi başvurusu yapılabilmesi konusunda müşterilerine ayrıcalık sunmaya devam ediyor.

Hem kredi başvurusu hem de tüm sorgulama işlemleri sebebiyle SMS bankacılığı sistemi kullanılabilmektedir. Bu sistemler vasıtasıyla müşteriler kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilir ve olumlu ya da olumsuz sonuçlarını kolaylıkla öğrenebilirler. Hem özel hem de devlet bankaları olmak üzere Garanti, Akbank, İşbankası, Yapı Kredi, Finansbank, Denizbank gibi birçok bankanın SMS numaraları kullanarak kredi başvurusu kolaylığı sağladığı bilinmektedir.

Sms İle Başvuru Yapılabilecek Kredi Türleri

Birçok banka tarafından sunulan SMS numarası kullanılarak kredi başvurusunda bulunma ayrıcalığı genellikle ihtiyaç kredisi için tercih edilmektedir. Bazı bankalar için konut ve taşıt kredisi kapsamında SMS kullanılarak ön onay imkânı bulunmaktadır. Ancak bu kredi türleri genellikle ipotek kullanılarak gerçekleştirildiği için SMS ile başvuru yalnızca onay sistemi ile tercih edilmektedir.

Böylelikle müşteriler bankadan ön onay aldıktan sonra diğer işlemler için bizzat şubeye giderek kredi kullanabilmektedir. Hatta günümüzde internetin oldukça sık kullanıldığı bankacılık sisteminde SMS ile kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi hesaplaması yapılması ve ödeme planı oluşturulması müşteriler için her anlamda kolaylık sağlamaktadır.

Sms İle Kredi Başvurusu İçin Üst Limit

SMS sistemi kullanılarak kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için genellikle bu kolaylığın bir üst limiti belirlenmiş oluyor. Ancak bu üst kredi limitleri her banka için farklı olmakla beraber her müşteri için de farklılık gösterebilmektedir. Bu kapsamda müşterinin kredi notu büyük bir etken olarak görülmektedir.

Genellikle bankaların SMS ile kredi imkânı konusunda 10.000 TL ile 50 bin TL arasında bir limit belirlediği görülmektedir. Ancak bu hesaplamalar müşterinin aylık geliri ile de doğru orantılı bir şekilde değişkenlik göstermektedir. Örneğin bir müşterinin aylık geliri 3000 TL civarında ise banka bu müşteriye en çok aylık 1500 TL civarında kredi taksiti ödeyebileceğini düşünerek hesaplamada bulunmaktadır.

Sms İle Kredi Kullanmak İçin İzlenecek Yol

SMS ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların ilk olarak bankaların kredi imkânları konusunda yeterli bir araştırma yapması ve hangi bankadan kredi almak istediğini belirlemesi gerekir. Sonrasında sms ile başvuru için banka tarafından belirlenmiş olan başvuru numarasını öğrenmesi ve bankanın müşterilerinden hangi bilgileri istediklerini öğrenmesi gerekmektedir. Bunun için bankanın internet sitesinden faydalanmak mümkündür.

Sonrasında bilgileri doğru bir şekilde girerek banka tarafından belirlenen numarayı SMS gönderimini yapmak gerekmektedir. Oldukça basit olan SMS ile kredi başvurusu banka tarafından vatandaşın kredi notunun incelenmesi ve tüm bilgilerinin öğrenilmesi ile sonuçlanmaktadır. Kısa bir süre sonra banka müşterisine olumlu ya da olumsuz bir şekilde yanıt vermekte ve istenilen adımlar izlenerek kredi tamamlanmaktadır.

Her Bankanın Sms İle Kredi Başvuru İmkânı Var Mı?

Son zamanlarda özellikle internet siteleri üzerinden kredi başvurusu yapılmakla birlikte online bankacılığın yanı sıra sms ile başvuruda bulunma imkânı da bulunuyor. Ancak bankanın internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmanın daha kolay bir şekilde gerçekleşmesi sebebiyle sms ile başvuruların sayısı azalmaya başlamıştır. Online bankacılığın son zamanlarda daha popüler olması sebebiyle SMS ile kredi değerlendirme sistemi bulunmuyor.

Sms İle Kredi Başvurusu İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankacılık işlemleri için oldukça önemli olan kredi notu sistemi özellikle SMS yolu ile kredi başvurusunda bulunacak olan vatandaşların dikkate alınması gereken konulardan birisidir. 1 ile 1900 puan arasında belirlenen kredi notu sistemi kredi başvurusu için oldukça önemli bir etkendir.

Kredi notu 1500 ile 1900 puan arasında olan ve yeterli miktarda gelire sahip olan müşterilere bankalar büyük ihtimalle kredi başvurularına olumlu yanıt vermektedir. Ancak kredi notu 0 ile 1099 arasında bulunan müşteriler riskli grupta oldukları için daha geniş kapsamlı bir inceleme yapılması ve bazen olumsuz yanıt verilebilmektedir. 1100 ve 1499 puan arasında olan vatandaşları bankalar orta riskli müşteri grubuna aldığı için inceleme sırasında çalışma durumu, maaş bilgisi, diğer gelirler kapsamında değerlendirme yapmaktadır.

Sms İle Başvurunun Onayından Sonra Kredi Alamayanlar Var Mı?

Kredi başvurularında bankaların kullandığı sms ile başvuru genellikle müşteriler için ön onay niteliğinde kullanılmaktadır. Bu nedenle SMS üzerinden başvuruları da onay alan müşterilerin kesin olarak kredi alacağı sonucuna varılamaz. Kısacası yalnızca SMS üzerinden girilen bilgiler doğrultusunda kredi notu değerlendirmesi yapılarak bir karara varıldığı için kesin olarak kredi verileceği anlamına gelmemektedir.

Aynı zamanda bazı durumlarda gelirin belirlenmesi tam olarak belirtilmediği için ya da bazı müşterilerin yanlış bildirimde bulunması sebebiyle sonradan sorun çıkma ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle müşterilerin bilmesi gereken en önemli nokta SMS ile kredi başvurusunda bulunulduğu takdirde bu durumun bir ön onay süreci olduğu ve kesin olarak kredinin verildiği anlamına gelmediği bilinmelidir.

Kredi Başvurusu Sırasında Sunulacak Belgeler

Sms ile başvuru onayı alan banka müşterilerinin sonrasında bizzat olarak şubeye gitmeleri ve istenilen başvuru belgelerini takdim etmeleri gerekmektedir. Bu konuda genel anlamda bankaların müşterilerinden istedikleri nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi gibi kişisel bilgilerin bulunduğu bir belge ya da yabancı uyruklu vatandaşlar için pasaport, oturma izni belgesi istenmektedir.

Bunun yanı sıra başvuruyu yapan vatandaşın ikametgâh belgesi, adına kayıtlı bir fatura ve gelir durumunu gösteren belgeyi yanında bulundurması gerekmektedir. Aynı zamanda tüzel kişilik olarak sayılmayan kişilerin son 1 yıl için vergi levhası fotokopisi, serbest meslek erbapları için meslek kuruluşlarından alınmış olan üyelik belgesi fotokopisi ve benzeri işletmeye ait belgeler istenmektedir. Örneğin çiftçiler için çiftçilik belgesi, tüzel kişiler için vergi levhası fotokopisi, gelir tablosu ve benzeri bazı belgeler götürülmektedir.

Kredi Başvurusu Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi başvurusunda bulunacak kişileri öncelikle bankalar tarafından uygulanan faiz oranlarını incelemesi ve bu kapsamda istedikleri kredi miktarına göre en uygun faiz oranını tercih etmeleri gerekmektedir. Sonrasında kişinin geliri doğrultusunda bir ödeme planı oluşturulması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bankaların bir müşteriye kredi verirken en çok dikkat ettikleri konu olan kredi notu kapsamında kredi kartı ve diğer ödemeleri zamanında faize uğramadan ödemeleri kredi notunun yüksek tutulması için oldukça önemli olacaktır.

Bunun yanı sıra Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bütçelerini iyi bir şekilde kontrol etmeleri nasıl ödeme yapacaklarını düşünmeleri de gerekmektedir. Çünkü ekonomik durum ve ileriki zamanlarda yaşanabilecek gelişmeler konusunda dikkatli olmak oldukça önemlidir. Aynı zamanda kredi masrafları ve vade seçenekleri konusunda bir belirleme yapılmalı ve sigorta masraflarını da incelemek gerekir. Kredi başvurusu sırasında olumlu yanıt alan kişilerin kredi sözleşmesi imzalarken sözleşmeyi iyi bir şekilde okuması ve bu kapsamda sözleşmede belirlenen ek hizmet tutarlarını da incelemiş olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Sms İle Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası SMS ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlara istedikleri kredi türü boşluk Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası boşluk aylık geliri halinde 4411’e SMS göndererek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Böylelikle ön başvuru süreci başlamakta ve banka tarafından kısa sürede değerlendirme sonucu müşteriye SMS yoluyla iletilmektedir.

Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine uygulamış olduğu herhangi bir kredi limiti bulunmamakla birlikte her müşterisi için değerlendirmeler kapsamında özel limitler belirlenmesi söz konusudur. Ancak direkt şubeye giderek başvuruda bulunan müşterilerin limitlerinin daha yüksek olduğu bilinmektedir. Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan son zamanlardaki alt ve üst kredi limitleri ise 1000 TL ve 75 bin TL arasında olduğu görülmektedir.

Akbank Sms İle Kredi Başvurusu

Ülkemizin özel bankalar arasında yer alan Akbank müşterilerine sunduğu birçok yenilik ile her geçen gün rakiplerini geride bırakmayı başarmaktadır. Akbank telefondan SMS ile kredi başvurusu yapmak mümkün olmakla birlikte faiz oranları konusunda olumlu sonuçlar almak da mümkündür. SMS ile kredi başvurusu için kredi yazdıktan sonra boşluk bırakıp t.c. kimlik numarasının yazılması ve 4425’e mesaj gönderilmesi gerekmektedir.

Kısa bir süre sonucunda olumlu ya da olumsuz olmak üzere geri dönüş alınmakta ve banka sms ile başvurularda yalnızca ihtiyaç kredisi başvurularını değerlendirmektedir. Uygulanan kredi kapsamında üst limiti 20.000 TL olarak sınırlı tutulduğu bilinmekte ve ATM’ler, şubeler, internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden başvuruda bulunmak mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası Sms İle Kredi Başvurusu

SMS ile kredi başvurusunda bulunan vatandaşları değerlendirmeye alan bankalardan birisi olan Ziraat Bankası bu yöntem ile başvuruda bulunacak vatandaşlar için 4747 SMS hattını kullanmaktadır. Böylelikle Ziraat Bankası’ndan kredi almak isteyen vatandaşların banka şubelerine gitmeden ya da çağrı merkezlerini aramadan kolaylıkla kredi başvurusunda bulunmaları mümkün olmaktadır. Aynı zamanda Ziraat Bankası müşterilerine ihtiyaç kredisinin yanı sıra konut kredisi, taşıt kredisi için de başvuru imkânı bulundurmaktadır.

Ziraat Bankası’na başvuruda bulunacakların ihtiyaç kredisi için Tüketici yazıp boşluk bırakması ve kredi tutarını, aylık net geliri aynı zamanda vade sayısında boşluk bırakarak yazması ve 4747 göndermesi gerekmektedir. Taşıt kredisi alacak bireylerin ise taşıt yazıp aralarında boşluk bıraktıktan sonra t.c. kimlik numarası, vade sayısı, aylık gelir, alınmak istenen taşıtın bedeli ve kredi tutarı belirtilerek 4747’e mesaj atmaları gerekmektedir.

İş Bankası Sms İle Kredi Başvurusu

Cumhuriyet dönemi ilk yıllarından beri bulunan ve ülkemizin ilk bankalarından birisi olan İş Bankası müşterilerine sunduğu tüm kolaylıkların yanı sıra sms ile başvuru değerlendirmesi yapmaktadır. Böylelikle banka tarafından kolay bir şekilde geri dönüş sağlanmakta kolaylıkla kredi hesaba yatmaktadır. İş Bankası üzerinden sms ile başvuruda bulunmak isteyen kişilerin 4402’ye başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İş Bankası’na kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların nakit yazıp boşluk bırakması t.c. kimlik numarasını yazması sonrasında istenilen kredi tutarı, aylık gelir olmak üzere 4402 sms hattına göndermeleri gerekmektedir.

Garanti Bankası Sms İle Kredi Başvurusu

Garanti Bankası tarafından müşterilere sunulan sms kredi başvurusu sistemi 3 farklı yol ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu kapsamda vatandaşların sms ile başvuruda bulabilmeleri için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları, aylık gelirleri, beyan ettikleri kredi tutarları ve kredi türünü yazmaları sonrasında 3280’e kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir. Garanti Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu kredi miktarları ise alt limit olarak 1000 TL, üst limit olarak 15.000 TL belirlenmiştir.

Kısa bir süre içerisinde Garanti Bankası tarafından olumsuz ya da olumlu bir yanıt gelecektir. Onay mesajı alan müşteriler genellikle %2,28 ya da %2,43 arasındaki faiz oranlarından kendilerine uygun olan faiz ile kredi kullanabilecektir. Aynı zamanda internet üzerinden de başvuru imkânı bulunan Garanti Bankası ATM’lerden de kredi başvurusunda bulunma fırsatını sunmaktadır.

Denizbank Sms İle Kredi Başvurusu

Müşterilerine birçok kolaylık sunan bankalar arasında bulunan DenizBank kredi kullanmak isteyen müşterilerine başvuru esnasında da ayrıcalıklar sağlamaktadır. SMS ile kredi başvurusu için ihtiyaç kredisi başvurularını değerlendiren Denizbank’tan kredi almak isteyenlerin kredi yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını yazmaları ve sonrasında 3280’e göndermeleri gerekmektedir.

Sms ile yapılan başvurular ön onay süreci olduğu için t.c. kimlik numarasını değerlendirilecek ve 5 dakika içerisinde başvuru sonucunu gönderilecektir. Kredi notu uygun olan müşterilerine ön olan mesajı ile kredi kullanmalarını sağlamak SMS ile kredi başvurusunda bulunmaktadır. Müşteriler Denizbank’tan 55000 TL ye kadar kredi kullanılabilmekte ve bu kredinin vadesi 48 aylık olarak belirlenmektedir.

QNB Finansbank Sms İle Kredi Başvurusu

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok vatandaş banka şubesine gitmeden alternatif kanallar vasıtası ile kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Müşteri hizmetleri, SMS yolu, ATM’ler ya da internet bankacılığı kullanılarak Finansbank’tan kredi almak oldukça kolaydır.

SMS ile kredi başvurusunda bulunan vatandaşların başvurularını değerlendirilen Finansbank 5030’a sms gönderilmekte ve hızlı bir şekilde başvurulara yanıt vermektedir. Aynı zamanda uygun faiz oranları belirleyen Finansbank bu kapsamda %1,33 faiz oranı imkânı sunmaktadır.

Telefondan kredi almak isteyen vatandaşların SMS ile kredi başvurusu sırasında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını yazmaları sonrasında 5030’a SMS göndermeleri gerekmektedir. Vade fırsatları kapsamında 48 ay imkânı sağlayan Finansbank sunmuş olduğu faiz oranları ile de cazip fırsatlar sunduğu bilinmektedir.

Odeabank Sms İle Kredi Başvurusu

Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerine ön onay süreci kapsamında sms ile başvuru imkânı sunmaktadır. Odeabank’tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin nakit yazıp boşluk bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını yazması ve 8444 SMS hattına göndermesi gerekmektedir. Hızlı bir kredi yanıt gelmesi onay alan müşteriler istenilen belgelerini kredi kullanılabilmektedir.

Odeabank aynı zamanda müşterilerine SMS ile kredi kartı ve banka kartı başvurusu imkânı da sunmaktadır istedikleri kredi imkânından faydalanmak için istedikleri kredi kartının ismini ve TC kimlik numaralarını yazarak SMS hakkında mesaj göndermeleri gerekmektedir. Birçok seçenek ile kredi sunan Odeabank aynı zamanda çeşitli kredi seçenekleri ile vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir bankadır.

Vakıfbank Sms İle Kredi Başvurusu

VakıfBank’ın kredi başvurusu seçenekleri arasında 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birisi SMS ile kredi olmakla birlikte internetten ve atmlerden de başvuruda bulunmak mümkündür. Vakıfbank müşterilerine kredi başvurusu konusunda birçok kolaylık sunmakla birlikte SMS ile kredi seçeneği sayesinde boşluk bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını yazarak 5724’e mesaj göndermeleri yeterli olmaktadır. Vakıfbank müşterilerine başvurularını yaklaşık 24 saat içinde yanıt vermektedir. Kredi başvurusu onaylanan müşterilerin en yakın şubelere giderek diğer detayları görüşmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda internet bankacılığını da etkin bir şekilde kullanan Vakıfbank internet sitesi üzerinden t.c. kimlik numarası, cep telefon numarası ile ön kredi başvurusunda bulunabilir. ATM’leri de etkin bir şekilde kullanan Vakıfbank ATM’ler aracılığıyla bazı bilgileri isteyerek kredi belirlemesinde bulunmaktadır.

Halkbank Sms İle Kredi Başvurusu

Halkbank müşterilerine şubeye gitmeden kredi imkânı sunmaktadır. Birçok banka gibi sms ile başvuru alan Halkbank şubeye gitmeye gerek kalmadan sms ile kredi için ön onay süreci başlatmaktadır. Gerekli bilgiler girilerek SMS ile kredi başvurusunda bulunan vatandaşların başvuruları değerlendirmeye alınmakta ve uygun görülen vatandaşlar ön onay sürecini geçmektedir.

Halkbank’tan SMS ile kredi almak isteyen müşterilerin Kredi yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını tekrar boşluk bırakarak gelir bilgilerini ve tekrar boşluk bırakarak istedikleri Kredi miktarını belirtmeleri gerekmektedir. Sonrasında 3452’ye kısa mesaj gönderdikleri takdirde onay süreci başlamaktadır. Sms ile başvurularda ihtiyaç kredisi verebilen Halkbank müşterilerine 15.000 TL’ye kadar ve 60 ay vadeli kredi seçenekleri sunmaktadır. Aynı zamanda internet bankacılığı üzerinden de başvuruda bulunmak mümkündür.

Şekerbank Sms İle Kredi Başvurusu

Müşterilerine finansman açıdan destek olmak isteyen Şekerbank sunduğu kolaylıklar ile adından sıklıkla söz ettirmekte ve SMS ile kredi başvurusu sistemini kullanmaktadır. Daha önceden kredi başvuruları direkt şubeye giderek gerçekleştirilmekte ve onaylanıp onaylanmayacağı kesin olarak bilinmemekteydi. Ancak Şekerbank bu konuda ön onay sürecini başlatarak yalnızca onay alınması halinde şubelere gitmeyi sağlamıştır. Sms ile başvuru imkânı sayesinde banka müşterileri istedikleri krediyi alıp almayacaklarını öğrenmekte ve kendileri için yapılan değerlendirmeleri bilmektedir.

Şekerbank müşterilerine her zaman düşük faiz ve en uygun ödeme koşulları ile kredi imkânı sunmaktadır. Sms ile başvuru yapmak isteyen müşterilerin ilk olarak kredi yazıp boşluk bırakarak t.c. kimlik numaralarını yazdıktan sonra 1953 numaralı SMS hattına mesaj göndermeleri gerekmektedir. Yaklaşık 5 dakika içerisinde kredi başvurusuna yanıt veren Şekerbank böylelikle oluşabilecek yoğunluğun önüne geçmektedir. Kredi başvurusu olumlu sonuçlanan müşterilerin en yakın Şekerbank şubesinden giderek kredi işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Alternatif Bank Sms İle Kredi Başvurusu

Vatandaşların nakit ihtiyacına kısa bir sürede cevap veren Alternatif Bank kredi başvurusu konusunda birçok farklı yöntem ile çalışmaktadır. İhtiyaç kredisi, konut ve taşıt kredisi için başvuruda bulunması mümkün olduğu Alternatif Bank 60 aya kadar vade seçeneğinde müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerine 3 ay ertelemeli vade seçeneği ile birçok vatandaş tarafından tercih edilmektedir.

Alternatif Bank ihtiyaç kredisi kapsamında 3 Aydan 60 aya kadar vade imkânı sunmakta ve uyguladığı faiz oranı yaklaşık olarak % 1,32 ile %1,40 arasında değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik genellikle kişilerin kredi notu ve gelir bilgileri kapsamında değişmektedir.

ING Bank Sms İle Kredi Başvurusu

ING Bank kredi almak isteyen müşterilerine sms aracılığıyla başvuru onay sürecini başlatmaktadır. ING Bank’tan KOBİ kredisi almak isteyen müşterilerin KOBİ yazıp boşluk bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını yazması ve 2205’e SMS göndermesi yeterli olmaktadır. Ardından kısa bir süre sonra olumlu ya da olumsuz yanıt SMS olarak gönderilmektedir.

Yalnızca ihtiyaç kredisi kapsamında sms ile başvurular alan ING Bank aynı zamanda kart başvuruları, kredi sorgulama, şifre oluşturma, vergi ödeme gibi birçok konuda sms ile hizmet vermektedir. ING Bank’tan sms ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerin t.c. kimlik numaralarını kullanarak SMS göndermeleri yeterli olmaktadır. Aynı zamanda bu işlem internet ve müşteri hizmetleri yoluyla da kullanılabilmekte böylelikle müşteriler onay alıp almayacaklarını önlenebilmektedir.

Fibabanka Sms İle Kredi Başvurusu

Bankaya gitmeden kredi onay sürecini başlatmak isteyen müşteriler için Fibabanka da SMS ile kredi başvurusu sistemi altyapısını kullanmaktadır. Banka ile SMS yoluyla iletişime geçtikten sonra kısa bir süre sonra olumlu ya da olumsuz yanıt almak mümkün olmaktadır. Fibabanka diğer bankalara nazaran birçok alanda sms ile başvuru sistemini kullanmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin t.c. kimlik numaralarını 3422’ye SMS göndermeleri ile onay sürecini de başlatmaları mümkündür.

Aynı zamanda eğitim kredisi için SMS ile başvuru imkânı da bulunan Fibabanka uygun faiz oranları ile eğitime desteği amaçlamaktadır. Özellikle kısa bir süre içerisinde nakde ihtiyacı olan müşterilere finansman desteği sağlamak isteyen Fibabanka esnaf müşterileri için de FİBA Kredi seçeneğini sms ile başvuru onayı ile almaktadır.

ICBC Sms İle Kredi Başvurusu

Çin Endüstri ve Ticaret Bankası olarak bilinen ICBS, SMS ile kredi imkânı sunan bankalardan birisidir. Türkiye’deki müşterilerine uygun faiz imkânları ve vade seçenekleriyle finansman desteği sağlayan banka, kredi başvurusu konusunda çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredilerinden birçok seçenekli kredi veren banka t.c. kimlik numarası ve aynı kredinin belirtilmesi ile değerlendirme sürecini başlatması kısa bir süre sonunda nakit talebine cevap vermektedir.

Banka ihtiyaç kredisi için faiz oranları olarak %2,78 oranını kullanmakta ve vade tutarına bağlı olarak verilen aylık ödeme seçenekleri farklılık göstermektedir. Kredi notu, aylık gelir, ek gelir gibi birçok konu tek tek değerlendirerek her müşteri için özel ödeme koşulları ve faiz imkânları uygulanmaktadır. SMS ile kredi taleplerinde 1000 TL’den 100 bin TL’ye kadar kredi işlemi yapılmakta ve onay aldıktan sonra direk şube vasıtasıyla detaylar gerçekleştirilmektedir. Bankaya ihtiyaç kredisine başvurmak isteyen vatandaşların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve düzenli gelire sahip olmaları ön koşul olarak bilinmektedir.

HSBC Sms İle Kredi Başvurusu

Asya ve Pasifik Bölgesi’nin başta bulunduğu ve hizmetlerinin yoğun bir şekilde kullanıldığı banka gelişmiş  hizmetleriyle Türkiye’de de tercih edilen bankalar arasında bulunmaktadır. Uluslararası kapsamda yüksek bir itibara sahip olan banka birçok kredi seçeneği ile de müşterilerine cazip fırsatlar sunmaktadır. Müşterilere kolaylık sağlamak amacıyla başta internet bankacılığı olmak üzere SMS ile kredi başvurusunda bulunan vatandaşlara çeşitli ihtiyaç kredisi imkânlarını sunmaktadır.

Çeşitli başvuru yöntemlerinin kolay bir şekilde kullanılması bankanın müşteri sayısını da gün geçtikçe arttırmakta ve kısa mesaj ile başvurularda uygun seçenekleri ile en kısa sürede yanıt vermektedir. SMS ile kredi başvurusu için avantaj yazıp 4477’ye mesaj göndermek gerekmektedir. Aynı zamanda ihtiyaç kredisi en düşük faiz oranları ile finansman desteği sunan banka %2,65’lik imkân sunmaktadır. 12 aydan 36 aya kadar vade imkânı sağlayan bankanın faiz oranları da her müşteri için farklı olmakta ve bin TL’den 40 bin TL’ye kadar SMS ile kredi başvurusunda bulunmak mümkün olmaktadır.

TEB Sms İle Kredi Başvurusu

TEB şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerine hem internet üzerinden hem de sms ile kredi başvurusu imkânı sunmaktadır. Bu şekilde kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını yazarak 4466 ya kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir. Aynı zamanda her müşterisi için özel faiz oranları bulunan TEB ihtiyaç kredisi kapsamında birçok uygun seçenek sunmaktadır.

TEB tarafından sunulan ihtiyaç kredisi için en yüksek limit 12.500 TL olarak belirlenmiş ve daha fazlası için SMS ile değerlendirme yapılmamaktadır. Sms ile başvuruda bulunan müşterilerine kısa bir süre içinde olumlu ya da olumsuz yanıt veren TEB onay verdiği müşterilerinden bazı belgeleri istemek için şubede görüşmeyi talep etmektedir.

Bu kapsamda öncelikle müşterilerin 18 yaşını geçmiş olmaları ve düzenli bir gelire sahip olmaları ön koşul olarak bilinmektedir. Aynı zamanda her müşteri için ek gelir, düzenli gelir ve çeşitli imkânlar doğrultusunda farklı özel imkânlar sunulduğu bilinmektedir. Diğer imkânlar için müşteri hizmetlerinden bilgi almak mümkündür.

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir